Σπουδαίες επιδόσεις για τους αθλητές της ΓΕΑ στο Σχολικό Πρωτάθλημα Ανωμάλου Δρόμου

Πολύ καλή ήταν η εμφάνιση των μαθητών-αθλητών του νομού Αιτωλοακαρνανίας στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Ανωμάλου Δρόμου που πραγματοποιήθηκε σήμερα, 14 Μαρτίου , στο Μαρκόπουλο Αττικής. Στους αγώνες συμμετείχαν μαθητές-αθλητές από όλους τους νομούς της Ελλάδας καθώς υπήρχαν αθλητές και από την Κύπρο.

Η Γεωργία Σταμούλη, του 4ου ΓΕΛ Αγρινίου, (αθλήτρια της ΓΕΑ), κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο, στα 3000μ. μαθητριών Λυκείου. Ο Χρήστος Τρομπούκης , μαθητής του ΕΠΑΛ Αμφιλοχίας, (αθλητής της ΓΕΑ), τερμάτισε στην όγδοη θέση στα 4000μ. μαθητών Λυκείου. Τους αθλητές συνόδευσε στους αγώνες ο προπονητής τους Μπάμπης Ποσονίδης.